Klinkowski Augustyn (7 Lat) - całościowe zaburzenia rozwojowe – autyzm dziecięcy

"Augustynek został zdiagnozowany w 2018 roku - diagnoza brzmi: całościowe zaburzenia rozwojowe – autyzm dziecięcy.

Synek ma opóźniony rozwój mowy i obniżone napięcie mięśniowe, wymaga stałej obecności rodzica w procesie rehabilitacji.

 Rehabilitację zaczęliśmy od spotkania z logopedą, która nie dawała nam większych szans na to, że Auguś w ogóle zacznie mówić.

 Za nami ponad dwa lata wielospecjalistycznej terapii w poradni, szkole i inne terapie podejmowane prywatnie (np. metodą Tomatisa, elektrostymulacji podniebienia, metodą czaszkowo-krzyżową, kinesiotaping).

 Pandemia COVID-19 bardzo utrudniła nam funkcjonowanie.   W okresie pomiędzy marcem i czerwcem umówione wizyty przepadły, a zaistniała sytuacja zmusiła nas do zwiększenia pracy z dzieckiem w domu. Wirtualne zalecenia nie były jednak w stanie zastąpić realnego kontaktu z terapeutą.

 Dzięki wpłatom z 1% podatku udało nam się uczestniczyć w turnusie logopedycznym (termin turnusu przypadał na okres bezpośrednio poprzedzający marcowe obostrzenia),a także zakupić wiele sprzętów przydatnych w terapii: profilowane krzesło do biurka, profesjonalny materac do masażu, kołdrę obciążeniową, zestaw dysków i piłek do terapii integracji sensorycznej.

 Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Was wszystkich - wspaniałych ludzi obdarowujących Augusia swoim 1% podatku.

 W grudniu 2020 roku Augustyn poddał się wyczekiwanym badaniom w siedzibie Polskiego Związku Głuchych we Wrocławiu, ich wyniki potwierdziły konieczność zastosowania specjalistycznego systemu Focus, pomagającego dzieciom z zaburzeniami przetwarzania słuchowego.

 Obecnie w związku z owymi zaburzeniami, Augustyn jest pilnie diagnozowany i przez kilka tygodni będzie jeździł na dodatkowe badania, pozwalające upewnić się, jaki jest faktyczny stan jego słuchu. Do końca 2020 roku wykonano już między innymi badanie EEG we śnie oraz badanie BERA.

 Bez względu na ostateczny wynik badań dziecko będzie wymagało kolejnych kosztownych terapii: - metodą Warnkego, treningu słuchowego metodą Johansena oraz terapii odwrażliwiania słuchowego.

 Od początku diagnozy Augustyn jest pod stałą opieką wielu specjalistów, w tym także psychiatry i neurologa dziecięcego. Mieszkamy w małej miejscowości i dojazdy do terapeutów generują dodatkowe koszty. Wasza pomoc pozwala także częściowo sfinansować koszty dojazdów do poszczególnych specjalistów."

Prosimy o dokonywanie nawet drobnych wpłat na konto:

Al. Armii Krajowej 10 B/3

Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Augustyna Klinkowskiego